Julita Przybylska-Nowak

Wrocławianka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu w klasie prof. Janiny Butor oraz Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Czesława Stańczyka. Ukończyła  studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, w mistrzowskiej klasie fortepianu prof. Włodzimierza Obidowicza. Swoje umiejętności doskonaliła pod kierunkiem profesorów: Haliny Czerny-Stefańskiej, Edith Picht-Axenfeld, Sabolcsa Esztenyi, Aleksego Orłowieckiego i Józefa Stompla.

Laureatka wielu konkursów krajowych i zagranicznych, stypendystka Towarzystwa im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wystąpiła z szeregiem recitali z muzyką Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Dusznikach Zdroju, podczas Światowej wystawy Euro Gate w Taipei na Tajwanie oraz na Expo w Hanowerze. Występowała z orkiestrami pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka, Jacka Rogali, Mieczysława Gawrońskiego, Klemensa Kamińskiego, Marka Pijarowskiego, Anny Duczmal oraz Marzeny Diakun. Dokonała wielu nagrań płytowych i telewizyjnych, w tym ostatnich sonat fortepianowych wrocławskiego kompozytora Ryszarda Bukowskiego.

W kręgu artystycznych zainteresowań pianistki Julity Przybylskiej-Nowak znajduje się również kameralistyka. Recitale kameralne prezentowała we Włoszech, Republice Czeskiej, Rumunii i Turcji. Prowadzi także kursy dla uczniów i pedagogów szkół muzycznych, uczestniczy w pracach jury konkursów dla młodych pianistów. Była wykładowcą kursów mistrzowskich w  Hacettepe University w Ankarze oraz w Universitatea Nationala De Muzica w Bukareszcie. W 2016 roku uzyskała stopień doktora habilitowanego w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.